Gdy posiada się nową stronę internetową czy to będzie strona mająca na celu zarabianie na reklamach, czy też związana z prowadzeniem biznesu nie jest ona znana przez użytkowników. Z tego powodu niezbędne jest podejmowanie działań mających na celu budowanie rozpoznawalności strony w przestrzeni internetowej, co jest w stanie zapewnić między innymi pozycjonowanie stron. Jednocześnie pozycjonowanie stron internetowych pozwala na zapewnienie zwiększenia pozycji strony internetowej w ramach wyników wyszukiwania. Ważne jest by decydować się na takie firmy, które oferują pozycjonowanie, które są w stanie zapewnić zarówno bezpieczne a także skuteczne realizowanie poszczególnych usług.

W tym względzie ważne jest by pozycjonowanie internetowych stron było realizowane przez firmy, które mają możliwość realizowania danego zakresu kampanii marketingowych. W wielu przypadkach niezbędne jest decydowanie się na takie firmy, które oferują wyspecjalizowane usługi. Jeżeli zamawiamy strony internetowe to zazwyczaj kierujemy się doświadczeniem firmy, której te prace zlecamy. Wiele zalezy od tego czego oczekujemy. Jeżeli chcemy postawić tylko i wyłącznie prostą wizytówkę firmową, to zdecydowanie możemy poszukać jakiegoś studenta, który wykonuje takie projekty, żeby sobie dorobić. Nie są to prace skomplikowane i bez problemu sobie z tym poradzi. Taka strona jest dobra w momencie, kiedy nie mamy zamiaru za wiele i zbyt często na tej stronie zmieniać.

Jeżeli jednak chcemy stronę samodzielnie aktualizować, to musi ona mieć jakiś system tak zwany CMS. Jest to system zarządzania treścią, oznacza to, że samodzielnie wprowadzamy dane na stronę, za pomocą edytora podobnego jak popularne edytory tekstowe.

Kiedy jednak mamy o wiele większe ambicje i chcemy stworzyć wielki portal o bardzo rozbudowanej funkcjonalności, to wówczas koniecznie musimy sprawdzać portfolio. Przejrzeć dokładnie dotychczasowe prace wykonane przez firmę i zobaczyć na żywo jak ich projekty działają.