Oczywistym jest, że przy obecnej konkurencji na rynku oraz, że przy obecnym rozwoju firm oraz konkurencji bezpośredniej, konieczne jest posiadanie odpowiedniej strategii marketingowej, która przede wszystkim pozwoli nam na skuteczne zarządzanie naszą firmą a tym samym pozwoli nam na odpowiednie rozreklamowanie naszej firmy. Jeśli więc  posiadamy własne strony WWW, wówczas mamy znacznie większe szanse na to, że dana firma po prostu zobaczy nas w sieci i że dana firma będzie w stanie odpowiednio z nami współpracować i tym samym zyskamy nowego klienta.

Posiadanie własnej witryny jest również istotne w poszukiwaniu tak zwanych małych klientów, którzy to często przynoszą najczęściej odpowiedni zysk oraz są później związani z daną firmą na dłużej. Dlatego też koniecznym w dzisiejszych czasach staje się posiadanie własnej witryny sieciowej, jest to wręcz obowiązek, szczególnie jeśli posiadamy własną małą i dopiero rozwijającą się firmę. Oczywiście projektowanie stron  nie jest wcale łatwe, dlatego warto w tym celu zatrudnić osobę, która będzie potrafiła stworzyć nam taką stronę aby ta spełniała nasze wymagania.

Jeśli chcemy aby firmowa witryna przyciągała do nas klientów, konieczne będą odpowiednie projekty graficzne, które zachęcą klientów do nas i tym samym po prostu sprawią, że jako firma będziemy znacznie bardziej atrakcyjni i tym samym będziemy mogli znacznie lepiej współpracować, ponieważ firma nasza wzbudza zaufanie swoją profesjonalnością i to właśnie profesjonalizm jest w firmie naprawdę bardzo ważny. Firma aby się rozwijać musi dzisiaj iść z duchem czasu, jest to jedyny sposób, aby nasza działalność gospodarcza nie stała w miejscu, ponieważ w obecnym czasie stanie w miejscu jest cofaniem się, ponieważ cały świat dąży do przodu i stara się być jak najlepszy we wszystkich branżach. Dlatego też każda, nawet mała firma powinna mieć stronę wizytową, jest to konieczne a wręcz można powiedzieć mile widziane praktycznie we wszystkich aspektach biznesu, dlatego też nawet stare firmy o ugruntowanej pozycji na rynku takie strony posiadają.