Internet stał się na tyle olbrzymim medium, że z powodzeniem coraz więcej firm może dzięki Internetowi żyć, zresztą są już firmy, które działają tylko i wyłącznie w Internecie i firmy te wcale nie narzekają na brak klientów, zamówień czy też popytu na ich usługi. Dlatego też firmy, które chcą obecnie na rynku istnieć wręcz muszą mieć odpowiednie strony internetowe, bez posiadania takiego strony nie ma możliwości, żeby firma w jakikolwiek sposób mogła się rozwijać. Zresztą bardzo wiele firm zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem oraz pozycjonowaniem witryn sieciowych i firmy takie również nie narzekają na brak klientów.

Prawda jest taka, że wykonywanie stron internetowych to nie łatwy kawałek chleba, jednak z całą pewnością pozwala to na odpowiednie życie. Jak więc zrobić stronę internetową dla małej firmy? Nie jest to łatwe, taka strona przede wszystkim musi być stroną internetową, która jest odpowiednio wypozycjonowana i wygląda również na tyle interesująco, że dana osoba zechce na niej pozostać. Dlatego też możemy zatrudnić do tego firmę, której specjalność to wykonywanie stron WWW, jak również możemy zająć się tym samodzielnie, pod warunkiem, że znamy w odpowiednim stopniu języki programowania stron internetowych, gdyż bez tego, po prostu nie będziemy w stanie takiej witryny stworzyć.

Trzeba również pamiętać o tym, że jeśli strona będzie brzydka i nieczytelna, to na sto procent osoba ta na nią nigdy już nie wróci, natomiast wiele osób bardzo może się zrazić do danej firmy właśnie ze względu na brzydką i całkowicie nieczytelną stronę internetową.  Odpowiednia witryna sieciowa małej firmy może wpłynąć pozytywnie na jej rozwój, jednak jednocześnie może wpłynąć bardzo negatywnie, w przypadku gdy będzie ona mało profesjonalna i nie będzie budzić odpowiedniego zaufania, bo to właśnie w sieci zaufanie jest najważniejsze, w dobie, kiedy tak wiele firm jest firmami krzakami, które biorą zlecenia, zaliczki po czym po prostu takich zleceń zwyczajnie w świecie nie są w stanie wykonać, natomiast piramida finansowa popycha  kolejne firmy.